Sedmero havranů (2013)


O muzikáluCo uděláte, když náhle objevíte staré rodinné tajemství? A co když je to sedm košilí vašich sedmi zapřených a do havranů zakletých bratrů? Půjdete je vysvobodit! A taková cesta není žádný med – zvláště, když jste tak krásná, nevinná a odhodlaná dívka jako Bohdanka.


87__656x580_havrani-hranice
Na motivech slavné pohádky Boženy Němcové rozžívá hudební skladatel Pavel Trojan Jr. strhující hudební drama pro celou rodinu. Mladí autoři umně kombinují klasický muzikál anglosaské provenience a moderní hudebně-dramatické dílo, které i přes promyšlené a náročné kompozice nezapře velký hitový potenciál. Vzlétněte a poleťte spolu s námi na křídlech hudby nad dech beroucí krajinou pohádkového příběhu o dospívání, lásce a lidských chybách. Harmonie svistu ptačích křídel vás spolu s divukrásným sopránem Bohdanky přenese do svěžího světa, kde pravda a láska stále vítězí nad lží a nenávistí.

Příběh:


Bohdanka se svou ovdovělou matkou žije v osamělém stavení na kraji vesnice. Občas sice slyší podivné zoufalé krákání kol domu poletujících havranů, ale nepřikládá tomu žádný význam. Na rozdíl od její matky, do níž se každý ptačí výkřik zařezává jako osten. A když Bohdanka nalezne sedmero chlapeckých košil, matka se přiznává ke kletbě, kterou ve chvíli slabosti uvrhla na svých sedm synů, kteří se posléze proměnili v havrany. Bohdanka se rozhodne své bratry zachránit a přes nelibost matky odchází z domova vstříc úkolu a tedy i dospění.

Hudební ukázky:
Každý touží být milován - píseň

Zpěv: Tomáš Vaněk


Krvácí obzor - píseň

Zpěv: Tomáš Vaněk


Proč Jiří Suchý „nenávidí“ Sedmero havranů :-)


Podívejte se na reportáž z představení Sedmero havranů, na které se přišel podívat i legendární Jiří Suchý. Proč „nenávidí“ náš muzikál se dozvíte po shlédnutí reportáže.


Tvůrčí tým:


Hudba: Pavel Trojan Jr.
Libreto: Tereza Karpianus
Režie: Pavel Ondruch
Scénografie: Zuzana Mazáčová
Kostýmy: Klára Syrůčková
Choreografie: Klára Klepáčková
Produkce: Tereza Sochová, Petra Kovářová, Pavel Trojan Jr.

Obsazení:


Bohdanka: Veronika Savincová / Monika Sommerová
Princ: Tomáš Vaněk
Sestra: Marta Sovová
Matka: Dáša Zázvůrková
Havraní bratři: Vít Bečvář, Petr Besta, Jan Bochňák, David Bouša, Jiří Böhm, Jakub Hliněnský, Adam Koubek, Martin Šimek

Více informací...


... na webu muzikálu zde.