Orlando

Pavel Trojan – hudba
Tereza Březinová – libreto

Roky vzniku: 2017–2023

Premiéra: 18. března 2023

Interpreti prvního uvedení: Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Jakub Čermák – režie, Pavel Kantořík – dirigent, Lucie Dolejšková – sbormistr.

Titulní roli Orlanda ztvárnil Pavel Klimenda. Dále účinkuje soubor a orchestr muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni.


Žena, muž, poezie, svoboda, láska, život, smrt…

Muzikál podle stejnojmenné literární předlohy Virginie Woolfové z počátku 20. století vypravuje o neobyčejném životě okouzlujícího šlechtice Orlanda, jehož touha stát se básníkem žene napříč staletími. Marnivě poznává desítky krásných dívek, ale ze všeho nejvíc touží napsat báseň, která přetrvá věky i po jeho smrti. Jednoho dne se však Orlando probudí jako žena. Dokáže překonat všechny překážky a tvůrčí pochybnosti, vymanit se z konvencí společenského postavení, majetku nebo pohlaví a naplnit svůj životní cíl? Muzikál Orlando, kriticky nahlížející na nejrůznější stereotypy, zvítězil ve 2. ročníku soutěže nových českých muzikálů INTRO ’22.


Sedmero havranů

Hudba: Pavel Trojan
Libreto: Tereza Karpianus
Režie: Pavel Ondruch

Premiéra: 13. ledna 2013

Interpreti prvního uvedení: Bohdanka – Veronika Savincová a Monika Sommerová, Princ – Tomáš Vaněk, Sestra – Marta Sovová, Matka – Dáša Zázvůrková, Havraní bratři – Jan Bochňák, David Bouša, Jiří Böhm, Jakub Hliněnský, Adam Koubek, Vít Bečvář, Martin Šimek, Petr Besta

Co uděláte, když...
…náhle objevíte staré rodinné tajemství? A co když je to sedm košilí vašich sedmi zapřených a do havranů zakletých bratrů? Půjdete je vysvobodit! A taková cesta není žádný med – zvláště, když jste tak krásná, nevinná a odhodlaná dívka jako Bohdanka.

Příběh
Na motivech slavné pohádky Boženy Němcové vzniklo strhující hudební drama pro celou rodinu. Mladí autoři umně kombinují klasický muzikál anglosaské provenience a moderní hudebně-dramatické dílo, které i přes promyšlené a náročné kompozice nezapře velký hitový potenciál. Vzlétněte a poleťte spolu s námi na křídlech hudby nad dech beroucí krajinou pohádkového příběhu o dospívání, lásce a lidských chybách. Harmonie svistu ptačích křídel vás spolu s divukrásným sopránem Bohdanky přenese do svěžího světa, kde pravda a láska stále vítězí nad lží a nenávistí.


Zhlédněte záznam celého muzikálu...Více o muzikálu naleznete na webu sedmerohavranu.cz